Nástěnka snů

Zdravím všechny!

Sny. Každý má občas v noci nějaký ten sen. Občas lítáte v oblacích. Někdy zase zažíváte úžasné dobrodružství. Já například už třikrát ve snu skočila bungee jumping. Běhala po pláži, ležela v posteli se svojí mámou a bavili jsme se o všem možném. Pak jsem se probudila a život byl zase stejný.

V normálním světě se přeci létat nedá a nejsem blázen abych skákala z mostu na laně. A zase jsem to byla já. Holka, co jde ze školy rovnou domů, kde se kouká na seriály a potom jde spát. Každý den za dnem. Dnes se říká 24/7 – jinak 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, takže pořád. Nudný život studentky.

Nedávno jsem slyšela jeden zajímavý citát:

,,Raději shořet, nežli vyhasnout.“

Vyhasla jsem. Doslova a do písmene. Přišlo rozhodování, jakou si vybrat školu a já se musela zamyslet, co dělat dál.  Ta práce mě musí bavit přinejmenším dalších čtyřicet let. Musela jsem se zamyslet nad tím, co od toho života vlastně čekám. Co chci. Dospěla jsem k tomu, že chci cestovat a objevovat svět. Mít hodně dovolené, užívat si života. Psát, zpívat si v kuchyni při vaření a tancovat. Být volná.

Měla jsem mnoho snů. Velice bláznivých snů a dodnes je mám. Trvám na nich! Pak jsem to jednou pověděla rodičům a bylo zle.

,,Sny, to jako vážně? Vždyť nejdůležitější jsou v životě peníze. Ty musíš nejdřív vydělat, aby sis mohla plnit ty svoje sny.“

Mají pravdu. Ne, úplně celou, ale mají ji. A tak jsem si poprvé vytvořila nástěnku snů. Určitě to znáte. Veliká nástěnka, na kterou si nalepíte úplně všechno, co v životě chcete.  Svoje sny.

Vytiskla jsem si z Pixabay (velice dobrá stránka na fotografie zadarmo) pár obrázků. Rozstříhala jsem mnoho časopisů, ale stálo to za to. Nástěnka teď visí vedle mě na zdi a já se každý den koukám na svoje sny.

Na moře, na potápění na Novém Zélandu, sbírání čajových lístků v Číně. Meditování a cvičení jógy v Indii. Přiznám se, že mi tam taky visí stříbrný Macbook a Iphone 7. A abych nezapomněla přímo uprostřed mám to, co chci v současné době nejvíce, což je fotoaparát. Zrcadlovka Canon EOS 200d.

Každý má své sny a je pouze na něm, jestli si je splnit chce a nebo ne. Každý bude mít tu svoji nástěnku snů jinou. Ale hlavní je věřit, že ty sny si splnit můžete. Že i ten nejbláznivější sen se může uskutečnit.

Tak to je všechno. Mějte krásný den.

Čtete, pište, milujte

S láskou Bee

Pokud se vám můj blog líbí můžete ho začít sledovat i na sociálních sítích. Na Facebooku a Instagramu. Pokud nechcete o nic přijít, zapište svůj email nahoru do odběru a pokaždé, kdy se tady na blogu objeví nový článek přijde vám email. Tak jen do toho:)

 

Bee
Malá bruneta s upřímným srdcem a historky, které vás donutí břečet i smát. Holka která píše a čte srdcem i duší. Touží po všem co jí život chce nabídnout. Sledujte její příběhy a život.

komentářů 6

  1. Moji rodiče by řekli to stejné, co ti tví. Škoda, že peníze jsou fakt k takovým věcem potřeba, ale všechno je možné i to, co se zdá být nemožné. 🙂 Držím ti palce a uvažuji, že si takovou nástěnku udělám taky. 🙂

    1. Tohle je taková nejrychlejší cesta jak se tam dostat:) Člověk se každý den jenom koukne na nástěnku a hned chce udělat další věc , aby se tam dostal , co nejrychleji:) Doufám, že se do toho Amsterdamu podíváš a splní se ti tvůj sen:)

  2. Taká nástenka je skvelý nápad! 🙂
    Mojim snom je hlavne byť šťastná v okruhu mojich priateľov, mať možnosť vždy robiť to čo ma baví a navštíviť krajiny ako: Kanada, Island, Nórsko, Holandsko, Japonsko… Ďalej by som sa ešte chcela plynule naučiť rusky, na čom už pracujem 😀 🙂

    1. Jsem ráda, když mé články pomáhají:) Mým hlavním jsem je procestovat celý svět a jednou vydat svoji knihu, tak snad jednou:) A s tou ruštinou tě respektuji, pro mě je i němčina těžká:)

  3. Mezi moje aktuálně největší sny patří vlastní bydlení. Zatím jsem se zaměřila na zvládnutí finanční gramotnosti, alias naučit se trochu líp zacházet se svými penězi. Jsem sama zvědavá, co bude dál – život mi zatím pokaždé přihrál šanci na to, co jsem zrovna potřebovala

Napsat komentář

Přejít k navigační liště